Technologia

System Electrolux Lagoon™ używany w Pralni Franio ma ogromną przewagę nad pralnią chemiczną.

  1. System Electrolux Lagoon jest w pełni ekologiczny. W procesie czyszczenia używane są tylko i wyłącznie biodegradowalne detergenty stworzone przez Electrolux we współpracy z Woolmark. W procesie Lagoon, głównym rozpuszczalnikiem jest woda, podczas gdy w pralniach chemicznych nadal używa się toksycznych rozpuszczalników np. czterochloroetylenu (tzw. PER). Substancja ta jest wyjątkowo niebezpieczna dla naszego zdrowia oraz dla środowiska naturalnego, a dodatkowo oddziałuje niekorzystnie na tkaniny.

System Lagoon zapewnia dużo lepsze rezultaty czyszczenia garderoby w porównaniu z czyszczeniem chemicznym. Podczas gdy w agregatach chemicznych rozpuszczane są głównie plamy z tłuszczu, Lagoon radzi sobie ze wszelkiego typu zabrudzeniami. System Lagoon oferuje kompletną kąpiel wodną z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na jego potrzeby detergentów. W procesie czyszczenia wodnego, użycie wody sprawia, iż struktura włókien otwiera się, uwalniając wszelkie zabrudzenia znajdujące się w materiale. Ubrania odzyskują kolory, które są często przygaszone na skutek wielokrotnrgo czyszczenia w pralniach chemicznych. Woda przenika włókna na wskroś, co pozwala na osiągnięcie dokonałego rezultatu końcowego. Ubrania dzięki Lagoon są świeże, czyste oraz pachnące. O jakości, którą oferuje Lagoon, może świadczyć to, iż jest to oficjalnie jedyny system pralniczy wykorzystywany przez istniejący już ponad 170 lat francuski dom mody Hermès.

Jest to jedyny system czyszczenia garderoby, który powstał we współpracy Electrolux oraz Woolmark. Lagoon jest pierwszym na świecie oraz jedynym jak do tej pory systemem wodnego czyszczenia garderoby, który posiada wsparcie Woolmark. Woolmark to powszechnie znaną organizacją, której logotyp jest rozpoznawalny na całym świecie